Odposlali smo že več kot 350 000 paketkov. Hvala, da si z nami!

Uporabi kodo HVALA20 za 20 % popusta in brezplačno poštnino. Velja do 24.7. do polnoči.

NOSEČNOST SPREMENI HORMONSKO SLIKO ŽENSKE,

s tem pa tudi fizično telo, delovanje imunskega sistema, črevesno in vaginalno mikrobioto ter počutje ...

Si bila tudi ti prepričana, da se boš 9 mesecev nosečnosti ukvarjala zgolj z nakupovanjem prikupnih majhnih oblačil in načrtovanjem otroške sobice? Si pričakovala, da boš samo zaljubljeno božala trebušček in nestrpno črtala dneve do poroda?

Čeprav je nosečnost eno izmed najlepših obdobij v življenju ženske, intenzivne spremembe v telesu prinašajo tudi številne neprijetne tegobe

Prebavne težave

Težave s prebavo so, poleg jutranje slabosti, ena izmed najbolj pogostih nevšečnosti, ki doletijo nosečnice. Kot da zaprtost, napenjanje in vetrovi še niso dovolj, te lahko doletijo še težave z zgago in spahovanjem.

Vaginalna vnetja

Zaradi sprememb v imunskem sistemu, ravni glikogena in hormona estrogena, so med nosečnicami še posebej pogoste vaginalne glivične okužbe. Poleg vaginalne, lahko pride tudi do bakterijske okužbe nožnice. Tako glivično kot bakterijsko okužbo spremljajo sila neprijetni simptomi.

Nobeno izmed teh vnetij samo po sebi ne predstavlja resne grožnje tebi ali plodu, a je vsako vaginalno okužbo dobro čim prej pozdraviti (ali še bolje, preprečiti).

Vnetje mehurja

Do nosečnosti nisi poznala vnetij mehurja, potem pa te je doletelo že v prvih tednih? Tako kot na vaginalno, spremembe v nosečnosti vplivajo tudi na črevesno floro, s tem pa na tvoja sečila.

Če pri vaginalnih vnetij ni razloga za paniko, pa so prav okužbe sečil tiste, ki lahko med nosečnostjo povzročijo več nevšečnosti. Vsako vnetje mehurja je potrebno čim prej pozdraviti, še bolje pa bo, če poskrbiš za preventivo in vnetja poskusiš preprečiti.

POLEG ZGORAJ NAŠTETIH TEŽAV, PA TE TUDI V NOSEČNOSTI LAHKO UJAMEJO VNETJA ALI BOLEZNI, KI ZAHTEVAJO ZDRAVLJENJE Z ANTIBIOTIKI

Čeprav v času pričakovanja nase še bolj paziš kot sicer, te lahko kljub temu ujame kakšna bakterijska okužba, ki jo je potrebno zdraviti z antibiotiki (pogosto je to prav vnetje mehurja, po porodu pa mastitis). Zdravnik ti bo predpisal antibiotike, varne tako zate kot za otročka, na tebi pa je, da hkrati poskrbiš za podporo svojemu telesu, predvsem črevesju. Antibiotiki namreč porušijo črevesno mikrobioto, ki ti lahko povzroča tako prej naštete težave, kot cel kup drugih.

ZA DOBRO POČUTJE V NOSEČNOSTI JE POMEMBNA SKRB ZA CELO TELO, S POUDARKOM NA ČREVESJU

Sem Petra Kordež, vodja trgovine Eko Škrnicl in prehranska svetovalka. Moje poslanstvo je pomagati ljudem živeti bolj zdravo, sproščeno, energije polno življenje.

Vrsta let svetovanja in individualnih strank me je vodila do spoznanja, da moramo vedno odkriti vzrok za nastanek težav in ga odpraviti. S tretiranjem simptomov gasimo trenutni požar, ki pa se lahko hitro zaneti nazaj.

Tudi v nosečnosti ni nič drugače.

Tudi sama sem 2x mama in vem kaj pomeni se soočiti s spremembami, ki te doletijo v nosečnosti. Čeprav nosečnost ni bolezen, pa (lahko) s sabo prinaša cel kup neprijetnih težav. Vseh ne moreš odpraviti, lahko pa jih omiliš ali celo preprečiš, če v času nosečnosti dobro poskrbiš zase.

Močan imunski sistem, urejena prebava in telo brez vnetij se začnejo v črevesju. A kaj ima črevesna mikrobiota s spremembami v nosečnosti, me boš vprašala?

Vse ti razložim v nadaljevanju ...

EDINSTVENE HORMONSKE IN FIZIOLOŠKE SPREMEMBE V ČASU NOSEČNOSTI

Spremembe v ženskem telesu se začnejo takoj po vgnezditvi zarodka. Čeprav v prvih tednih nosečnosti navzven deluje kot da se ne dogaja veliko, pa prav v tem obdobju telo dela s polno paro. Med drugim se začnejo izločati hormoni, ki so ključni za zdravo in varno nosečnost, kasneje pa tudi porod.

Pozitiven test nosečnosti

Takoj ob oploditvi jajčeca se začne sproščat hormon hCG (Human Chorionic Gonadotrphin). To je hormon, zaradi katerega ti test pokaže plus (če si seveda noseča). Na začetku nosečnosti ga je v krvi čedalje več in njegove vrednosti se običajno podvojijo vsakih 72 ur. Po 12. tednu se njegovo izločanje ustali. Visoka količina hCG hormona v prvih tednih lahko povzroča tudi pogoste jutranje slabosti.

A hormon hCG ni pomemben le zaradi rezultata na testu. Odgovoren je tudi za proizvodnjo progesterona in estrogena v jajčnikih.

ŽENSKA V ENI NOSEČNOSTI PROIZVEDE VEČ ESTROGENA KOT V CELEM ŽIVLJENJU

Estrogen in progesteron sta glavna hormona nosečnosti. Imata različne naloge, skupna pa jima je skrb za varno in zdravo nosečnost, za dobro počutje nosečnice in ploda ter pripravo telesa na porod in obdobje po porodu.

Naloge estrogena:

Spodbuja rast in razvoj organov in drugih telesnih sistemov

Spodbuja produkcijo hormonov v nadledvični žlezi ploda

Krepi maternico za njeno odzivnost na oksitocin

Širi mlečne kanale v dojkah

Naloge progesterona:

Preprečuje prezgodnje krčenje sten maternice

Sprošča gladko mišičevje

Omogoča, da materino telo sprejme in tolerira otrokovo telo oziroma DNK

Estrogen in progesteron pa lahko povzročita tudi spremembe v črevesnem mikrobiomu, s tem pa vplivata zdravje tvojega črevesja, tebe in tvoje počutje.

Zdrava črevesna mikrobiota ni pomembna le zaradi urejene prebave, ampak vpliva tudi na absorpcijo hranil, imunski sistem, delovanje hormonov in dobro počutje

Črevesje najpogosteje povezujemo s prebavo. Logično, saj je prebavljanje hrane ena izmed najbolj pomembnih nalog, ki jih ima.

A milijoni bakterij, ki prebivajo v tvojem črevesju, imajo še cel kup drugih zadolžitev, ki vplivajo na tvoje zdravje in dobro počutje med nosečnostjo:

sinteza in regulacija hormonov in nevrotransmiterjev (še posebej pomembno za uravnavanje estrogena);

absorpcija makro in mikrohranil;

krepitev imunskega sistema;

proizvodnja in shranjevanje serotonina, hormona sreče;

absorpcija vitamina D3;

uravnavanje črevesne in vaginalne mikrobiote, kar preventivno deluje proti vaginalnim vnetjem ter

uravnavanje holesterola, ki je pomemben pri vzdrževanju ravnovesja med estrogenom in progesteronom.

SKRB ZA RAVNOVESJE V ČREVESJU JE ŠE POSEBEJ POMEMBNA V ČASU NOSEČNOSTI

O pomenu zdravega črevesja med nosečnostjo je spregovorila tudi Ana Zrimšek - strokovnjakinja na področju prehrane žensk v obdobjih zanositve, nosečnosti in v poporodnem obdobju in ustvarjalka instagram profila @prehranazadva.

“Zdravje črevesja je pri nosečnicah izredno pomembno. Poleg tega, da je zdravo črevesje in mikrobiom, ki prebiva v njem zelo povezan z močjo imunskega sistema pa vpliva tudi na potek nosečnosti. Neustrezno razmerje ‘’dobrih’’ in ‘’slabih’’ bakterij poveča tveganje za:

  • prezgodnje rojstvo,
  • razvoj preeklampsije,
  • gestacijskega diabetesa in
  • prekomerno pridobivanje telesne teže med nosečnostjo.

Bakterije, v našem prebavnem sistemu vplivajo tudi na absorpcijo hranil, katerih potrebe so med nosečnostjo zaradi oskrbe ploda še dodatno povečane.”

Mikrobiom matere vpliva tudi na mikrobiom otroka

“Poleg vpliva na potek nosečnosti, materin mikrobiom vpliva tudi na mikrobiom otroka. V nasprotju s preteklim prepričanjem, ko je veljalo, da je maternica sterilna in da otrok prvič stopi v stik z bakterijami ob vaginalnem porodu, so znanstveniki ugotovili, da se otrokov mikrobiom oblikuje že v času gestacije. Ustrezen razvoj otrokovega mikrobioma poleg zdravja, vpliva tudi na njegovo dovzetnost za razvoj alergij in kožnih težav.”

KAKO LAHKO NOSEČNICE SKRBIJO ZA
ZDRAVO ČREVESNO MIKROBIOTO?

“Največji vpliv na zdravje črevesja ima prehrana. Pomembno je, da se izogneš predelanim živilom, ocvrti hrani, živilom bogatim s sladkorjem in alkoholu.

Na svoj jedilnik vključi čim več živil bogatih s:

topnimi vlakninami (oves, banane, brokoli, korenje, …);

probiotiki (kefir, jogurt, fermentirana vložena zelenjava);

prebiotiki (manj zrele banane, česen, šparglji, čebula, stročnice).”

Dodatno lahko črevesje podpreš tudi z uživanjem probiotikov.

“Uživanje mikrobioloških kultur (probiotikov) med nosečnostjo je varno in zaradi mnogih pozitivnih učinkov tudi priporočljivo. Ker zdravo črevesje vpliva tudi na plodnost moških in žensk ter kvaliteto mleka je uživanje priporočljivo in varno tudi v obdobjih zanositve in dojenja”, še doda Ana.

NATALBIOTIC MIKROBIOLOŠKE KULTURE, USTVARJENE ZA NOSEČNICE IN OBDOBJE PO PORODU

PREVERI PONUDBO

VSE KAR MORAŠ VEDETI O NATALBIOTIC KAPSULAH

Natalbiotic je mešanica mikrobioloških kultur in izvlečka zelenega kivija, ki podpira zdravje in počutje med nosečnostjo in v obdobju po porodu.

V Natalbiotic smo zmešali 6 skrbno izbranih sevov, ki še posebej podpirajo zdravje žensk v tem čudovitem, a občutljivem obdobju. Uravnavajo črevesno in vaginalno mikrobioto ter spodbujajo zdravo prebavo in dobro absorpcijo hranil.

Uporaba:
Zaužij 1 kapsulo na dan. Priporočamo uživanje zvečer, pol ure ali eno uro po večerji, ne na popolnoma prazen ali popolnoma poln želodec.

Shranjevanje:
Izdelek hrani v suhem in hladnem prostoru ter ga ne izpostavljaj direktni svetlobi in toploti.

Pakiranje:
30 kapsul na pakiranje.

Opozorilo: Prehransko dopolnilo ni nadomestilo za uravnoteženo in raznovrstno prehrano. Priporočene dnevne količine se ne sme prekoračiti. Shranjevati nedosegljivo otrokom. Po odprtju embalažo dobro zaprite ter izdelek hranite v suhem in hladnem prostoru.

KAJ SESTAVLJA TO UNIKATNO FORMULO, PRILAGOJENO POSEBEJ NOSEČNICAM IN MAMICAM PO PORODU?

AKTAZIN - IZVLEČEK ZELENEGA KIVIJA

Aktazin je izvleček iz zelenega novozelandskega kivija, ki pomaga pri kolonizaciji mikrobioloških kultur. Sestavljajo ga prebiotiki (hrana za probiotike), polifenoli, edinstveni encim kivija, ki ga imenujemo aktinidin ter netopne vlaknine.

Prebavni sistem oskrbuje s hranili, ki pripomorejo k rednemu odvajanju in na ta način pomaga preprečevati zaprtje. Ker vsebuje prebiotike, polifenole in netopne vlaknine, predstavlja hrano za mikrobiološke kulture, s tem pa izboljša črevesno floro in razmerje med dobrimi in slabimi bakterijami.

Njegov edinstven encim, aktinidin, deluje v zgornjem delu prebavnega trakta, pomaga razgraditi nekatere beljakovine in s tem lajša občutek prepolnega želodca.

PROBIOTIČNI SEV LACTOBACILLUS ACIDOPHILUS

To je nepatogena grampozitivna bakterija, ki opravlja mlečnokislinsko fermentacijo. Naravno se nahaja v ustih, prebavnem traktu in nožnici. L. acidophilus je pomemben člen v normalni vaginalni flori. Sluznica nožnice vsebuje velike zaloge glikogena, ki z luščenjem celic prehaja v nožnico. L. acidophilus pa glikogen razgradijo in preko procesa mlečnokislinske fermentacije tvorijo mlečno kislino.

Mlečna kislina razpade na dva dela, na laktat in na vodikov proton in zaradi tega postane notranjost nožnice kisla. Kislo okolje pa deluje baktericidno in tako preprečuje okužbe. To pa še ni vse! Ima tudi protiglivični učinek in sicer na vrsto Candida albicans.

Ta sev je nepogrešljiv za vse ženske, saj poleg zgoraj naštetih lastnosti pomaga ohranjati tudi zdravo raven holesterola, v tankem črevesju proizvaja snovi, ki uničujejo patogene mikrobe ter spodbuja porizvodnjo vitamina K.

BIFIDOBACTERIUM INFANTIS

Bifidobacterium infants je podedovan sev, ki med porodom pogosto prenaša z matere na otroka. Ko se naseli v črevesje, pomaga gojiti okolje, kjer lahko rastejo in živijo druge koristne bakterije.

Pomaga pri ohranjanju zdravega prebavnega trakta, zmanjšuje napihnjenost in lajša tiščanje v trebuhu. Poleg tega sodeluje z drugimi bakterijami v črevesju in pomaga pridobivati energijo iz neprebavljivih hranil. Nahaja se tudi v ustni votlini.

PROBIOTIČNI SEV LACTOBACILLUS PLANTARUM

Lactabacillus plantarum zelo dolgo preživi v želodcu in tam opravi številne funkcije, ki pomagajo regulirati imunost in nadzirajo vnetja v črevesju. Krepi črevesno oblogo s tem, da odbija potencialne patogene, ki bi jo lahko ogrozili in tako vdrli v krvni obtok. Blagodejni vpliv te bakterije na črevesno oblogo je verjetno njena največja vrlina, saj zmanjšuje prepustnost črevesja.

Ta prijazen sev ima nenavadno sposobnost absorbcije in ohranjanja nivoja promemnih hranil, na primer omega-3 maščobne kisline, vitaminov in antioksidantov.

PROBIOTIČNI SEV LACTOBACILLUS FERMENTUM

Dokazano je, da L. fermentum zmanjša resnost infekcij prebavnega trakta in zgornjih dihal. Uživanje bakterijskega seva L. fermentum v času šestih mesecev vpliva na 46 % zmanjšanje pogostosti gastrointestinalnih infekcij, 27 % zmanjšanje respiratornih infekcij in 30 % zmanjšanje vseh infekcij.

L. fermentum je eden izmed blagodejnih sevov, ki ga dodajajo v posebne tampone za menstruacijo, bogate z mikrobiološkimi kulturami. Prav tako pozitivno deluje na iritirano, poškodovano ali razdraženo kožo.

PROBIOTIČNI SEV LACTOBACILLUS RHAMNOSUS

L. rhamnosus zmanjša možnost okužbe zgornjega dihalnega trakta. V primeru akutnega gastroenteritisa seve L. rhamnosus uporabljamo za zdravljenje driske. Pomaga pri vnetjih "ženskih predelov".

PROBIOTIČNI SEV LACTOBACILLUS REUTERI

Lactobacillus reuteri pomaga pri driski, ki je posledica jemanja antibiotikov. Podpira zdravje zob, saj pobija bakterije Streptococcus mutans, ki so odgovorne za zobno gnilobo. Prav tako podpira zdravje dlesni in sodeluje pri izboljšanju gingivitisa. Pomaga preprečevati mnoge splošne infekcije, ki nas ogrožajo v vsakdanjem življenju.

Posebna ponudba

Natal Biotic

30 KAPSUL
Zadošča za 1 mesec / 0,83€ na dan
Natalbiotic so mikrobiološke kulture za nosečnice in doječe mamice. Vsebujejo Actazin, izvleček zelenega kivija in 6 izbranih sevov, ki podpirajo zdravje črevesne flore in absorpcijo hranil, spodbujajo nastajanje telesu naravnega folata ter pomagajo krepiti imunski sistem.
60 KAPSUL
Zadošča za 2 meseca / 0,66€ na dan
Natalbiotic so mikrobiološke kulture za nosečnice in doječe mamice. Vsebujejo Actazin, izvleček zelenega kivija in 6 izbranih sevov, ki podpirajo zdravje črevesne flore in absorpcijo hranil, spodbujajo nastajanje telesu naravnega folata ter pomagajo krepiti imunski sistem.
24,90€
NAROČI ZDAJ
39,84€
49,80€
Vaš prihranek: 9,96€
NAROČI ZDAJ
Plačilo po
povzetju
Brezplačna poštnina nad 40€
Varen spletni nakup
30-dnevna garancija
priporočamo

Natal Biotic + Algae Omega 3
-20% ugodneje

ALGAE OMEGA 3 (60 KAPSUL) + NATAL BIOTIC (30 KAPSUL)
Zadošča za 1 mesec / 1,33€ na dan
Natalbiotic so mikrobiološke kulture z izvlečkom zelenega kivija, ki so posebej prilagojene potrebam ženske v nosečnosti in po porodu. Uravnavajo črevesno floro in s tem pomagajo pri urejeni prebavi, spodbujajo nastanek telesu lastnega folata, preprečujejo vnetja nožnice in mehurja ter krepijo imunski sistem matere in otroka v nosečnosti in med dojenjem. Med nosečnostjo pa lahko za zdrav razvoj otroka poskrbiš tudi z uživanjem omega-3 maščobnih kislin, natančneje DHA in EPA, ki sta najbolj pomembni za razvoj možganov in oči.
39,92€
49,90€
Vaš prihranek: 9,98€
NAROČI ZDAJ
Plačilo po
povzetju
Brezplačna poštnina nad 40€
Varen spletni nakup
30-dnevna garancija

Darilo ob nakupu: brezplačna e-knjiga

Ob nakupu Natal Biotic kapsula ti podarimo e-knjigo o prehrani in zdravju črevesja v nosečnosti, ki je nastala v sodelovanju z Ano Zrimšekek, strokovnjakinjo za prehrano žensk pred, med in po nosečnosti.

Na več kot 60. straneh te čaka teorija o spremembah v nosečnosti, prehrani in primerni izbiri živil, vse o kalorijskih potrebah med nosečnostjo ter teorija in nasveti o skrbi za zdravo črevesno mikrobioto.

Po nakupu prejmeš e-knjigo na svoj email naslov.

Natal Biotic kapsule so moj nepogrešljiv spremljevalec v nosečnosti. Z njihovo pomočjo sem poskrbela za urejeno prebavo, hkrati pa telo pripravljam na porod.

Lana Briški

Ugotovila sem, da imajo pri Eko Škrniclu Natal Biotic. Odkar sem izvedela za te kapsule, dan vedno začenjam z njimi. Pred nosečnostjo sem že uživala njihove kapsule Her Biotic. In kakšna je razlika? Natal Biotic so probiotiki, namenjeni prav nosečnicam. Pomagajo krepiti imunski sistem od mamice in dojenčka. Poleg tega podpirajo tudi zdravo in redno prebavo, ki je v nosečnosti prebava precej lena, zato hitro pride do kakšnih težav z napenjanjem ali zaprtosti. Še zadnji razlog, zakaj je v nosečnosti dobro uživati probiotike (in ta je zame zelo pomemben) pa je ta, da z urejeno črevesno mikrobioto preventivno vplivaš na zdravje mehurja.
Ko se mi je med nosečnostjo zgodilo vnetje mehurja, sem redno uživanje Natal Biotic kapsul podprla še z jemanjem D-manoze in se tako rešila hujših težav.

Anja Baš

Skušam vtisniti v spomin vse te brcike in lepe trenutke, ko sva še "pod isto streho". V tem času še posebej skrbim zase, zato sem zadnje tedne v svojo rutino vitaminov dodala Natal Biotic probiotike za nosečnice. Podpirajo imunski sistem mamice in otroka,  uravnavajo prebavo in pomagajo preprečiti vnetja.

Vita - Mama Kuha

V času nosečnosti dodajam folno kislino in uživam Natalbiotic mikrobiološke kulture iz Eko Škrnicla. Natalbiotic pomaga pri krepitvi mojega in otrokovega imunskega sistema ter boljši absorpciji hranil.

Alja Perne

»NatalBiotic sem začela uživati na prehodu v tretji trimester nosečnosti z velikimi upi, da mi bo pomagal urediti prebavo. Ob predpostavki seveda, da skrbim za uravnoteženo prehrano bogato z vlakninami, za hidracijo, kakor tudi za gibanje.
Težko skrijem veselje ob dejstvu, da so se pričakovanja glede učinka kmalu uresničila.
Dodatno bi želela z NatalBioticom črevesju dati možnost, da vse iz hrane pridobljene dragocene snovi kar najbolje absorbira ter mi tako pomaga tudi pri krepitvi imunskega sistema, ki je letošnjo jesen nekoliko oslabljen.
Verjamem, da vojska 6 sevov bakterij tako mene kot otročka uspešno ščiti pred zunanjimi vplivi, zato izdelek ostaja vse do poroda in še naprej, nepogrešljiv element moje večerne rutine.«

Saša (@foodiva_sasha)

Slovenska proizvodnja najboljših
sestavin po najvišjih standardih

Vsi izdelki blagovne znamke Carnium Botanicals, ki jih najdete v spletni trgovini Eko Škrnicl so formulirane znotraj strokovnega oddelka, v sodelovanju z živilskimi tehnologi, prehranskimi svetovalci ter raziskovalci.

Formulacije so ustrezno preverjene in testirane, na nekaterih so celo opravljene klinične študije.

Prehranska dopolnila izdelujemo v družinskem podjetju Biopak, kjer skrbimo za kontrolirano, tehnološko napredno proizvodnjo hrane in prehranskih dodatkov v sterilno čistem okolju.